سطحمقدماتی
لهجهاسترالیایی، بریتانیایی

عنوان این درس “مکالمه مقدماتی : تماس تلفنی ۲” ست که مکالمه ی شانزدهم از دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی و از کتاب اول مجموعه دو جلدی Easy Learning English Conversation تهیه شده است. این درس برای زبان آموزان مقدماتی و پیش متوسط در سطح A1 و A2 از استاندارد بین المللی CEFR مناسب است. در صورتی که با این عنوان آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم که مقاله آشنایی با استاندارد CEFR را مطالعه کنید.

مکالمه مقدماتی : تماس تلفنی ۲

_

مکالمه ۱۶ دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی با نام “تماس تلفنی ۲” مانند مکالمه قبلی این درس به بررسی نکات ضروری در هنگام برقراری تماس تلفنی با دوستان و آشنایان می پردازد. درس ۱۱ این مجموعه که Telephoning and writing نام دارد شامل توضیحات کامل این موقعیت است و ده ها عبارت کاربردی در این سطح را به همراه مثال های فراوان آموزش می دهد. علاوه بر موارد ذکر شده در این مکالمه به لهجه ی استاندارد استرالیایی و بریتانیایی گوش خواهید کرد که کمک می کند تا ویژگی های عمده این دو لهجه ی پرکاربرد را بهتر از گذشته درک کنید.

روش صحیح مطالعه

_

برای مطالعه صحیح ابتدا توضیحات آموزشی که در درس یازدهم قرار دارد را به دقت بخوانید. در این صفحه تمام موارد آموزشی درس یازدهم هر دو کتاب گردآوری و به صورت یکجا ارائه شده اند و تمامی لغات و اصطلاحات با مثال های متعدد تشریح شده تا درک کاملی از درس به دست آورید. پس از آن، فایل تصویری مکالمه را تماشا کنید و به نکاتی که از درس آموخته اید توجه کنید. در انتها فایل تمرین را گوش کرده و تلاش کنید تا جملات موجود در آن را به دقت تکرار کنید.

اما فراموش نکنید مطالعه درس دلیل بر یادگیری عمیق نیست و این تکرار است که کمک می کند بر مفاهیم ارائه شده مسلط شوید. به همین جهت توصیه میکنم فایل صوتی مکالمه را دریافت و در روزهای بعد به آن گوش دهید. با رعایت این نکات در مدت زمانی در حدود یک هفته می توانید به درس کاملا مسلط شوید.

دروس مرتبط

_

پس از مطالعه این درس و برای تمرین بیشتر می توانید به سراغ دروس دیگر در این دوره آموزشی بروید. مکالمه های ۱۵، ۳۲ و ۳۳ با عنوان تماس تلفنی ۱، تماس کاری و صحبت کوتاه دیگر مکالمه های این درس هستند. همچین درس قبلی با نام Help شامل چهار مکالمه ی ۱۳، ۱۴، ۳۱ و ۳۱ به نام کیفم رو دزدیدن، قطارم رو از دست دادم، نشتی آب و پرواز برگشت هست. درس بعدی با عنوان Work نیز شامل دو مکالمه ی ۱۷ و ۳۴ با نام آشنایی با آدم های جدید و سفر کاری به پاریس است.

مکالمه مقدماتی انگیسی - درس ده
مکالمه مقدماتی انگیسی - درس دوازده
مکالمه و تمرین
_

در این بخش فایل صوتی مکالمه و تمرین آن ارائه شده است. فایل اول با عنوان مکالمه و فایل دوم با عنوان تمرین مشخص هستند. در هنگام استفاده از فایل تمرین دقت کنید تا جملات را همانند گوینده تکرار کنید. این فایل به منظور افزایش کیفیت تلفظ و لهجه تولید شده است.

دریافت متن مکالمه
_

برای دریافت فایل متن مکالمه این درس که به همراه ترجمه و در قالب پی دی اف ارائه شده است از لینک زیر استفاده کنید.

Telephoning 2

حمایت
_

در صورتی که از مطالب این سایت استفاده کرده و رضایت دارید می توانید با معرفی آن به دیگران قدم بزرگی برای هر چه بیشتر دیده شدن و تداوم تولید محتوای آن بردارید. در کنار سایت، همچنین همراهی در یوتیوب نیز راه دیگری برای حمایت و دلگرمی من در ادامه این مسیر است.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *