سطحپیش متوسط
لهجهامریکایی، بریتانیایی

عنوان این درس “مکالمه پیش متوسط : تماس کاری” ست که مکالمه ی سی و دوم از دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی و از کتاب دوم مجموعه دو جلدی Easy Learning English Conversation تهیه شده است. این درس برای زبان آموزان مقدماتی و پیش متوسط در سطح A2 و B1 از استاندارد بین المللی CEFR مناسب است. در صورتی که با این عنوان آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم که مقاله آشنایی با استاندارد CEFR را مطالعه کنید.

مکالمه پیش متوسط : تماس کاری

_

مکالمه ۳۲ دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی با نام “تماس کاری” به بررسی نکات ضروری هنگام برقراری تماس کاری یا تماس تلفنی در محل کار می پردازد. درس ۱۱ این مجموعه که Telephoning and writing نام دارد شامل توضیحات کامل این موقعیت است و ده ها عبارت کاربردی در این سطح را به همراه مثال های فراوان آموزش می دهد. علاوه بر موارد ذکر شده در این مکالمه به لهجه های استاندارد امریکایی و بریتانیایی گوش خواهید کرد که کمک می کند تا ویژگی های عمده این دو لهجه ی پرکاربرد را بهتر از گذشته درک کنید.

روش صحیح مطالعه

_

برای مطالعه صحیح ابتدا توضیحات آموزشی که در درس یازدهم قرار دارد را به دقت بخوانید. در این صفحه تمام موارد آموزشی درس یازدهم هر دو کتاب گردآوری و به صورت یکجا ارائه شده اند و تمامی لغات و اصطلاحات با مثال های متعدد تشریح شده تا درک کاملی از درس به دست آورید. پس از آن، فایل تصویری مکالمه را تماشا کنید و به نکاتی که از درس آموخته اید توجه کنید. در انتها فایل تمرین را گوش کرده و تلاش کنید تا جملات موجود در آن را به دقت تکرار کنید.

اما فراموش نکنید مطالعه درس دلیل بر یادگیری عمیق نیست و این تکرار است که کمک می کند بر مفاهیم ارائه شده مسلط شوید. به همین جهت توصیه میکنم فایل صوتی مکالمه را دریافت و در روزهای بعد به آن گوش دهید. با رعایت این نکات در مدت زمانی در حدود یک هفته می توانید به درس کاملا مسلط شوید.

دروس مرتبط

_

پس از مطالعه این درس و برای تمرین بیشتر می توانید به سراغ دروس دیگر در این دوره آموزشی بروید. مکالمه های ۱۵، ۱۶ و ۳۳ با عنوان تماس تلفنی ۱، تماس تلفنی ۲ و صحبت کوتاه دیگر مکالمه های این درس هستند. همچین درس قبلی با نام Help شامل چهار مکالمه ی ۱۳، ۱۴، ۳۱ و ۳۱ به نام کیفم رو دزدیدن، قطارم رو از دست دادم، نشتی آب و پرواز برگشت هست. درس بعدی با عنوان Work نیز شامل دو مکالمه ی ۱۷ و ۳۴ با نام آشنایی با آدم های جدید و سفر کاری به پاریس است.

مکالمه مقدماتی انگیسی - درس ده
مکالمه مقدماتی انگیسی - درس دوازده
مکالمه و تمرین
_

در این بخش فایل صوتی مکالمه و تمرین آن ارائه شده است. فایل اول با عنوان مکالمه و فایل دوم با عنوان تمرین مشخص هستند. در هنگام استفاده از فایل تمرین دقت کنید تا جملات را همانند گوینده تکرار کنید. این فایل به منظور افزایش کیفیت تلفظ و لهجه تولید شده است.

دریافت متن مکالمه
_

برای دریافت فایل متن مکالمه این درس که به همراه ترجمه و در قالب پی دی اف ارائه شده است از لینک زیر استفاده کنید.

A business call

حمایت
_

در صورتی که از مطالب این سایت استفاده کرده و رضایت دارید می توانید با معرفی آن به دیگران قدم بزرگی برای هر چه بیشتر دیده شدن و تداوم تولید محتوای آن بردارید. در کنار سایت، همچنین همراهی در یوتیوب نیز راه دیگری برای حمایت و دلگرمی من در ادامه این مسیر است.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *