سطحمقدماتی
لهجهامریکایی، بریتانیایی

عنوان این درس “مکالمه مقدماتی : روز کهنه سربازان” ست که مکالمه ی شصت و سوم از دوره آموزشی انگلیسی کاربردی روزمره با تدریس مهران فهیم است. در این دوره آموزشی که شامل ۳۶۵ درس مکالمه انگلیسی در سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته است با نحوه مکالمه صحیح و روان انگلیسی در موقعیت های مختلف آشنا خواهید شد. این درس برای زبان آموزان مقدماتی در سطح A1 و A2 بر مبنای استاندارد بین المللی CEFR است. در صورتی که با این عنوان آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم که مقاله آشنایی با استاندارد CEFR را مطالعه نمایید.

انگلیسی کاربردی روزمره : روز کهنه سربازان

_

مکالمه ۶۳ دوره آموزشی انگلیسی کاربردی روزمره با نام “روز کهنه سربازان” در رابطه با مراسمی ست که در امریکا و بریتانیا برای تقدیر از کهنه سربازان و همچنین کشته شدگان جنگ جهانی دوم برگزار می شود. در این درس علاوه بر یادگیری لغات و اصطلاحات مهمی که در مورد این موضوع هستند با تفاوت های فرهنگی این روز در امریکا و بریتانیا نیز آشنا می شویم. علاوه بر موارد ذکر شده در این مکالمه به لهجه های استاندارد امریکایی و بریتانیایی گوش خواهید کرد که کمک می کند تا با ویژگی های این دو لهجه ی پرکاربرد بیشتر آشنا شوید.

روش صحیح مطالعه

_

برای مطالعه صحیح ابتدا فایل تصویری مکالمه را به دقت مشاهده کنید. در این ویدیو مکالمه به صورت کامل و با زیرنویس انگلیسی آمده که موارد مهم درس هم در زیرنویس هایلایت شده اند. پس از آن، فایل صوتی درس را گوش کنید تا تمامی مواردی که در مکالمه مشاهده کرده اید را به همراه مثال های فراوان و توضیحات دقیق فرا بگیرید. در این فایل صوتی علاوه بر ترجمه کامل مکالمه به توضیح عبارت های هدف، نحوه تلفظ صحیح، نکته های گرامری، تفاوت های فرهنگی و … نیز اشاره شده است.

اما فراموش نکنید مطالعه درس دلیل بر یادگیری عمیق نیست و این تکرار است که کمک می کند بر مفاهیم ارائه شده مسلط شوید. به همین جهت توصیه میکنم فایل صوتی مکالمه را دریافت و در روزهای بعد به آن گوش دهید. با رعایت این نکات در مدت زمانی در حدود یک هفته می توانید به درس کاملا مسلط شوید.

دروس مرتبط

_

مجموعه کامل دوره آموزشی انگلیسی کاربردی روزمره که در سه سطح مبتدی ، متوسط و پیشرفته تهیه شده است ، محتوای آموزشی لازم برای بازه ی زمانی یک سال زبان آموزان را شامل می شود. در تهیه این دوره به تمامی جنبه های لازم برای فراگیری صحیح و اصولی مکالمات روزمره انگلیسی توجه شده و دروس برای بیش از ۳۵۰ موقعیت مختلف تهیه شده اند.

هسته ی اصلی این دوره ی آموزشی شامل ۳۶۵ درس (به ازای هر روز سال یک درس) است که هر کدام مکالمه ای در یک موقعیت خاص را بررسی می کنند. علاوه بر این که در انتخاب موقعیت ها نهایت دقت انجام شده است ، برای آشنایی زبان آموز با نسخه ها و لهجه های مختلف از تمامی لهجه های استاندارد و مهم زبان انگلیسی یعنی بریتانیایی (British) ، آمریکایی (American) و استرالیایی (Aussie) استفاده شده است تا از همان ابتدا تفاوت های عمده ی این لهجه ها برای زبان آموزان روشن شود.

پس از شنیدن مکالمات ، تمامی درس با توضیحات کامل و دقیق فارسی به همراه مثال های متعدد تشریح می شوند تا هیچ نقطه ی تاریکی در درس باقی نماند. اما همه ی آنچه که در این دوره دریافت می کنید این نیست و فصل های دیگری برای این دوره در نظر گرفته شده است. از آنجایی که هیچ دوره ی آموزشی زبان انگلیسی بدون یادگیری اصولی گرامر کامل نیست (معتقدم که بدون فراگیری صحیح گرامر هرگز موفقیت واقعی را تجربه نخواهید کرد) بخش ویژه ای برای گرامرتهیه شده که کلیه موارد لازم برای صحبت کردن صحیح را شامل می شود. توجه داشته باشید که گرامر در صحبت کردن با نوشتن متفاوت است و این دوره فقط قسمت های لازم برای صحبت کردن صحیح را در بر می گیرد.

علاوه بر موارد یاد شده فصل دیگری به آموزش ۳۰۰ اصطلاح کاربردی و به روز (Everyday idioms) اختصاص دارد که از دروس اصلی جداست و برای افزایش دایره واژگان زبان آموزان مفید است و با مثال های متعدد به آموزش این اصطلاحات می پردازد. موارد متعدد دیگری در این دوره وجود دارد که می توانید با مطالعه فهرست دوره و مشاهده قسمت های رایگان به آن پی ببرید. بیش از ۵۰ درس این مجموعه به صورت رایگان قابل استفاده است.

مکالمه و تمرین
_

در این بخش فایل صوتی مکالمه و درس آن ارائه شده است. فایل اول با عنوان مکالمه و فایل دوم با عنوان درس مشخص هستند. در هنگام استفاده از فایل درس تلاش کنید تا موارد مهمی که می شنوید را در یک دفترچه کوچک یادداشت کنید و در زمان هایی که فرصت آزاد دارید آنها را در کنار گوش دادن مجدد به مکالمه مرور کنید.

آرشیو
_

دوره آموزشی انگلیسی کاربردی روزمره شامل ۳۶۵ درس و ده ها درس جانبی در موضوعات مختلف مانند گرامر، عبارت ها و اصطلاح های کاربردی و … است. بیش از ۵۰ درس از این مجموعه به صورت رایگان در دسترس قرار دارد که از طریق آرشیو آن قابل مشاهده است. با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید به آرشیو درس های رایگان این دوره وارد شوید.

انگلیسی کاربردی روزمره - روز کهنه سربازان

حمایت
_

در صورتی که از مطالب این سایت استفاده کرده و رضایت دارید می توانید با معرفی آن به دیگران قدم بزرگی برای هر چه بیشتر دیده شدن و تداوم تولید محتوای آن بردارید. در کنار سایت، همچنین همراهی در یوتیوب نیز راه دیگری برای حمایت و دلگرمی من در ادامه این مسیر است.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *