دروه آموزشی رایگان مکالمه مقدماتی انگلیسی

سطحمبتدی، پیش متوسط
تعداد دروسچهارده درس
تعداد مکالمه هاسی و شش مکالمه
لهجه هابریتانیایی، امریکایی و استرالیایی

دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی اولین دوره آموزشی رایگان در سایت من است که بر مبنای مجموعه دو جلدی Easy Learning English Conversation از انتشارات Collins تهیه شده و مخاطب آن زبان آموزان سطوح مقدماتی تا پیش متوسط و یا به عبارت بهتر A1 تا B1 بر مبنای استاندارد CEFR هستند. در صورتی که با این عنوان آشنایی ندارید، پیشنهاد میکنم مقاله آشنایی با استاندارد CEFR را مطالعه کنید.

این مجموعه دوجلدی که در سال ۲۰۱۵ و در قالب سری آموزشی Easy Learning انتشار یافت هدف خود را در ارتقای مهارت های پایه ای زبان در زبان آموزان مقدماتی تعیین کرده و با کمک سایر کتاب های این سری که موضوعاتی همچون گسترش دایره واژگان، گرامر، نگارش، اشتباهات رایج و … را پوشش می دهند سعی در ارائه ی بسته ای جامع از آموزش های مورد نیاز سطوح هدف دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این مجموعه دو جلدی نیز می توانید از وب سایت انتشارات Collins بازدید نمایید.

Collins – Easy Learning English Conversation

مکالمه مقدماتی انگلیسی - کتاب اول

مکالمه مقدماتی انگلیسی - کتاب دوم

مکالمه مقدماتی انگلیسی : درس ها

_

کتاب های آموزشی Easy Learning English Conversation که در دو جلد و از طرف انتشارات معتبر Collins منتشر شده اند، شامل ۱۴ درس هستند که نیازهای زبان آموزان مبتدی و پیش متوسط را پوشش می دهند. هدف از نگارش این مجموعه، انتقال مفاهیم پایه ای و البته کاربردی در موقعیت های مختلف مکالمات روزمره است که در نهایت به کمک تدریس ساختارهایی متنوع، توانایی خلق جملات جدید را به زبان آموز می دهند.

فهرست مطالب در هر یک از این دو کتاب کاملا یکسان است و دلیل مهمی نیز برای این منظور وجود دارد. اساس آموزش در این مجموعه بر پایه تکرار فراوان است و به همین جهت تمامی مطالبی که در کتاب اول ارائه شده عینا در کتاب دوم اما این بار با مثال های جدید و کمی نکات اضافه تر آمده اند تا فرایند آموزش همواره با تکرار پیش برود.

از آنجایی که انتشارات Collins نسخه ی الکترونیکی برای این مجموعه تهیه نکرده و عرضه این کتاب ها فقط به صورت کاغذی بوده است، برای آموزش این مجموعه من تمامی مطالب این دو کتاب را در قالب فایل پی دی اف آماده کرده ام که در هر درس قابل دریافت است. به منظور جلوگیری از طولانی شدن فایل ها، مطالب هر درس در دو کتاب را با کمی خلاصه نویسی (و البته بدون حذف مطلب مهمی) در قالب یک درس آورده ام تا با مطالعه یک فایل پی دی اف تمام موارد آموزشی هر دو کتاب را فرا گرفته باشید.

مکالمه ها

_

در پایان هر درس از دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی، یک یا چند مکالمه برای مرور آنچه که در درس تدریس شده آمده است. این موارد در منبع اصلی به صورت فایل های صوتی ارائه شده اند اما برای ارتقای کیفیت آموزش و درک بهتر مطالب، من تمامی مکالمات این دوره را در قالب فایل های ویدیویی با کیفیت به همراه زیرنویس انگلیسی و هایلایت کردن موارد مهم آموزشی آورده ام که در ابتدای صفحه هر مکالمه قابل مشاهده است. علاوه بر این فایل صوتی مکالمه و فایل صوتی تمرین های مکالمه هم برای دریافت وجود دارد که امکان تمرین و تکرار بیشتر را فراهم می کنند.

در نهایت برای درک بهتر مکالمه، فایل صوتی جامعی به زبان فارسی تهیه شده است که کلمه به کلمه ی جمله های رد و بدل شده در مکالمه را توضیح داده و نکات مرتبط با یادگیری واژگان، ساختارهای گرامری، تلفظ، تفاوت های فرهنگی و … را تشریح می کند.

لهجه ها

_

این دوره بر مبنای لهجه خاصی طراحی نشده است و هدف این بوده تا طیف متنوعی از لهجه های استاندارد انگلیسی به مخاطب ارائه شود. با اینحال درصد بیشتری از مکالمه ها با لهجه استاندارد بریتانیایی (British) هستند و در کنار آن از لهجه های استاندارد امریکایی (American) و استرالیایی (Aussie) هم استفاده شده است.

آرشیو

_

دوره آموزشی مکالمه مقدماتی انگلیسی شامل ۱۴ درس و ۳۶ مکالمه است که تمامی آن به صورت رایگان در اختیار زبان آموزان قرار دارد. برای دسترسی به آرشیو دروس و مکالمه های این دوره ی آموزشی کافی ست بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

دروه آموزشی رایگان مکالمه مقدماتی انگلیسی

حمایت
_

در صورتی که از مطالب این سایت استفاده کرده و رضایت دارید می توانید با معرفی آن به دیگران قدم بزرگی برای هر چه بیشتر دیده شدن و تداوم تولید محتوای آن بردارید. در کنار سایت، همچنین همراهی در یوتیوب نیز راه دیگری برای حمایت و دلگرمی من در ادامه این مسیر است.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *