دوره های آموزشی

Stay hungry, stay teachable

Towards your goals

پروفسور کن رابینسون ( متخصص آموزش بریتانیایی ) یکی از بزرگترین شخصیت های تاثیرگذار در حوزه آموزش در دنیاست که سخنرانی ھای متعددی در سرتاسر دنیا پیرو تحول در امر آموزش دارد. او در یکی از سخنرانی ھای جالب خود در بنیاد TED جمله ی بسیار عمیقی را بیان کرد که :

Education is about learning. If there is no learning going on, there is no education going on

و این جمله ھمواره مد نظر من بوده است. بسیاری از روش ھا ، نھاد ھا یا مسئولان آموزش در واقع امر آموزش را محدود به انتقال مفاھیم ( Deliver ) می کنند و با توضیح مواردی که در برنامه درسی قرار دارد وظیفه خود را تمام شده می دانند. در حالی که آموزش به یادگیری وابسته است و اگر یادگیری ای رخ ندھد در واقع آموزشی ھم رخ نداده است. از این جھت است که ھمواره تلاش کرده ام تا روش ھای نوین آموزش را از ھر منبعی که شده به دست بیاورم و در برخی موارد به سراغ سایر تجربیاتم خارج از حوزه زبان انگلیسی رفته ام. تجربه ام در آموختن موسیقی ، نویسندگی و ترجمه  بر روی اصلاح روش ھای تدریس کمک فراوانی کرده است که ھمه ی آنھا را در طراحی و ساخت دوره ھای آموزشی در نظر گرفته ام. صد البته که ابزارھای آموزشی ھم نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. از این رو با بھره گیری از یکی از بھترین پلتفرم ھای آموزش آنلاین دنیا در کنار فناوری ھوش مصنوعی ( Recommender ) که کمک بسیار زیادی به افزایش کیفیت آموزش تعاملی می کند تلاش کرده ام که تجربه ی قابل قبولی از آموزش و یادگیری را تا جایی که در حد توان و دانشم بوده است ، ارائه دهم. تمامی این موارد معطوف به همان جمله ی طلایی پروفسور رابینسون است و در طول دوره های آموزشی همواره سعی شده است تا ارتباط زبان آموز و مدرس به روش های مختلف حفظ گردد تا بازخوردهای لازم جهت جلوگیری از انحراف و اتلاف وقت در آموزش به طور مستمر به زبان آموز برسد .

Education is about learning; if there is no learning going on, there is no education going on

 

Sir. Ken Robinson

هیچ وقت نمیشه گفت که یه روش برای همه زبان آموزها کاربرد داره چون اهداف مختلفی از یادگیری زبان انگلیسی وجود داره و هر کسی بنا به نیاز خودش سراغ یه بخش خاصی از زبان انگلیسی میره. اگه شما هم مثل خیلی های دیگه دنبال این هستین که روی مهارت گفتاری و صحبت کردن یا همون Speaking خودتون کار کنید و این بخش رو تقویت کنید این دوره برای شما خیلی کاربردیه! برای اینکه مطمئن بشید این دوره میتونه شما رو به هدفتون نزدیک کنه بیشتر از ۱۰۰ تا درس از این دوره رو به صورت کامل و رایگان توی سایت قرار دادم که بتونید با خیال راحت درس ها رو بررسی کنید و موارد آموزشی رو ببینید. اینکه کیفیت درس ها در چه سطحی هست، آیا با هدف شما همخونی داره یا اینکه اصلا روش تدریسش سازگار با میزان وقت و انرژی و انگیزه شما هست رو به راحتی می تونید بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید که توی دوره شرکت کنید یا نه! اگر هم احساس کردید که سوالی دارید که به جواب احتیاج داره معطل نکنید و از صفحه “ارتباط” اطلاعات تماس رو بردارید و به من پیام بدید. من آماده ام که جواب سوال هاتون رو بدم.

Your quest towards fluency

Practical Everyday English

ایده ی اولیه این روش از آموزش خیلی ساده و پیش پا افتاده ست. اگه قصد دارین که سطح تسلط خودتون رو برای مکالمه های روزمره بالا ببرین، چی بهتر از یادگیری با مکالمه های واقعی که توی موقعیت های مختلف اتفاق می افتن و همه ی چیزی که مناسب یادگیری و پیشرفت زبان آموزها هست رو پوشش میدن. این موقعیت ها بهترین فرصت برای یادگیری مهارت های گفتاری، متناسب با نیازهای زبان آموز هستن و عبارت ها و ساختارهای کاملا کاربردی رو آموزش میدن. توی این دروس همه ی نکات آموزشی مفید درس توضیح داده میشن و پس از اون با تکرار و تمرین زیاد میتونید به مواردی که توی درس توضیح داده شده مسلط بشین. به اضافه ی این مسئله مهم که به صورت ناخودآگاه روی تلفظتون کار میشه و بعد گوش کردن زیاد به درس ها یواش یواش نحوه ی تلفظتون از اون حالت ابتدایی (لهجه ی فارسی) تبدیل میشه به یه تلفظ استاندارد و بین المللی !

Practical Everyday English

Start your journey

مجموعه کامل دوره آموزشی ”انگلیسی کاربردی روزمره” که در سه سطح مبتدی ، متوسط و پیشرفته تهیه شده است ، محتوای آموزشی لازم برای بازه ی زمانی یک سال زبان آموزان را شامل می شود. در تهیه این دوره به تمامی جنبه های لازم برای فراگیری صحیح و اصولی مکالمات روزمره انگلیسی توجه شده است و دروس برای بیش از ۳۵۰ موقعیت مختلف تهیه شده اند. هسته ی اصلی این دوره ی آموزشی شامل ۳۶۵ درس ( به ازای هر روز سال یک درس ) است که هر کدام مکالمه ای واقعی در یک موقعیت خاص را بررسی می کنند. علاوه بر این که در انتخاب موقعیت ها نهایت دقت انجام شده است ، برای آشنایی زبان آموز با نسخه ها و لهجه های مختلف زبان انگلیسی از تمامی لهجه های استاندارد و مهم زبان انگلیسی یعنی بریتانیایی ( British ) ، آمریکایی ( American ) ، استرالیایی ( Aussie ) و کانادایی ( Canadian ) استفاده شده است تا از همان ابتدا تفاوت های عمده ی این لهجه ها برای زبان آموزان روشن شود. پس از شنیدن مکالمات ، تمامی درس با توضیحات کامل و دقیق فارسی به همراه مثال های متعدد تشریح می شوند تا هیچ نقطه ی تاریکی در درس باقی نماند. اما همه ی آنچه که در این دوره دریافت می کنید این نیست و فصل های دیگری برای این دوره در نظر گرفته شده است. در پایان دروس هر سطح ، دروسی تکمیلی برای مرور آنچه که تا کنون آموخته اید آورده شده است که برای تمرین بیشتر و ایجاد تنوع در آموزش به محتوای درسی اضافه شده اند. این دروس تکمیلی از منابع مختلفی جمع شده تا نیازهای واقعی زبان آموز را پاسخ دهند. برای مثال بخش تکمیلی سطح پیشرفته شامل تمامی دروس ارائه شده در مجموعه سه جلدی Practical Everyday English نوشته ی مدرس برجسته ی انگلیسی Steve Collins است که تماما شامل مکالمات واقعی در سطح بسیار بالاست. از آنجایی که هیچ دوره ی آموزشی زبان انگلیسی بدون یادگیری اصولی گرامر کامل نیست ( معتقدم که بدون فراگیری صحیح گرامر هرگز موفقیت واقعی را تجربه نخواهید کرد ) بخش ویژه ای برای گرامر تهیه شده است که کلیه موارد لازم برای صحبت کردن صحیح را شامل می شود. توجه داشته باشید که گرامر در صحبت کردن با نوشتن متفاوت است و این دوره فقط قسمت های لازم برای صحبت کردن صحیح را در بر می گیرد. علاوه بر موارد یاد شده فصل دیگری به آموزش ۳۰۰ اصطلاح کاربردی و به روز ( Everyday idioms ) اختصاص دارد که از دروس اصلی جداست و برای افزایش دایره واژگان زبان آموزان مفید است و با مثال های متعدد به آموزش این اصطلاحات می پردازد. موارد متعدد دیگری در این دوره وجود دارد که می توانید با مطالعه فهرست دوره و مشاهده قسمت های رایگان به آن پی ببرید. بیش از ۱۰۰ درس این مجموعه به صورت رایگان قابل استفاده است .

140

Elementary

195

Intermediate

30

Advanced

نام دوره:

انگلیسی کاربردی روزمره

سطح دوره:

مقدماتی، متوسط و پیشرفته

پیش نیاز:

آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی

مدرس :

مهران فهیم

سطح مقدماتی

سطح مقدماتی دوره آموزشی “انگلیسی کاربردی روزمره” شامل ۱۴۰ درس است که برابر استاندارد بین المللی CEFR در سطوح A1 و A2 قرار دارند. در طی این دروس مهارت های ضروری برای برقراری ارتباط در سطح پایه آموزش داده می شوند که تمامی آموزش ها در قالب فایل های تصویری با کیفیت و با زیرنویس انگلیسی هستند که توضیحات موارد مهم و هدف درس در انتها و با مثال های متعدد و البته به زبان فارسی ارائه می شوند. همچنین فایل صوتی درس کلیه متن درس را به صورت جمله به جمله توضیح داده و مثال های متعدد برای فهم بهتر آن ارائه می کند.

سطح متوسط

سطح متوسط شامل ۱۹۵ است که متناسب با استاندارد CEFR ، مکالماتی را در دو سطح B1 و B2 معرفی می کند. در این سطح دروس شکل جدی تری به خود می گیرند ؛ سرعت مکالمات به وضوح بالاتر می رود ، مکالمات طولانی تر و تعداد لغات و اصطلاحات هدف درس در مقایسه با سطح مقدماتی به طرز چشمگیری افزایش پیدا می کند. این سطح نقطه عطف پیشرفت زبان آموزان این دوره است چرا که شما را برای ورود به سطح پیشرفته آماده می کند. در طی دروس این سطح با بیش از ۳۰۰۰ لغت و اصطلاح جدید آشنا خواهید شد که به طور مکرر در دروس مختلف تکرار می شوند. برای فراگیری موارد این سطح نیاز است که مدت زمان تمرین و مطالعه خود را افزایش داده و با تمرکز بر تکرار مداوم به اهداف دوره دست یابید .

سطح پیشرفته

سطح پیشرفته این دوره که بر طبق استاندارد CEFR شامل ۳۰ درس در سطوح C1 و C2 است به سراغ مکالماتی می رود که چالش جدیدی برای زبان آموزان خواهد بود. در این سطح مکالمات به شکل بحث یا تبادل نظر هستند چرا که مسائل روزمره برای زبان آموز دیگر مسئله نیست و نیاز است که بتواند در گفتگو با دیگران اظهار نظر کرده و در رابطه با مسائل مختلف حرف بزند. سرعت مکالمات در حالت کاملا طبیعی است و سطح لغات و اصطلاحات درس در بالاترین حد ممکن برای صحبت های عامیانه است و تعداد مطالبی که مورد هدف درس هستند چندین برابر سطوح قبل است. این سطح به شدت به بخش تکمیلی آن وابسته است و در نتیجه نیاز است تا با آمادگی کامل و تمرین فراوان از آن عبور کنید.

Just one more step

It’s an investment

مقدماتی
۴۹۹.۰۰۰
تومان

کلیه دروس سطح مقدماتی
توضیح کامل دو زبانه دروس
منابع جانبی رایگان
تخفیف ویژه دوره های تکمیلی
پشتیبانی آموزشی

متوسط
۴۹۹.۰۰۰
تومان

کلیه دروس سطح متوسط
توضیح کامل دو زبانه دروس
منابع جانبی رایگان
تخفیف ویژه دوره های تکمیلی
پشتیبانی آموزشی

مجموعه کامل
۹۹۹.۰۰۰
تومان (تخفیف ویژه)

مجموعه کامل در سه سطح
تخفیف ویژه کل مجموعه
منابع جانبی رایگان
تخفیف ویژه دوره های تکمیلی
پشتیبانی آموزشی

پیشرفته
۴۹۹.۰۰۰
تومان

کلیه دروس سطح پیشرفته
توضیح کامل دو زبانه دروس
منابع جانبی رایگان
تخفیف ویژه دوره های تکمیلی
پشتیبانی آموزشی

Without a shadow of a doubt

Frequently asked questions

دوره آموزشی “انگلیسی کاربردی روزمره” برای آن دسته از زبان آموزان مصمم و با انگیزه ای تهیه شده است که قصد دارند به صورت منظم و منسجم در راستای اهداف خود برای رسیدن به مهارت در زبان انگلیسی قدم بردارند اما قبل از شروع دوره کمی تامل کنید که آیا این دوره واقعا برای شما کارساز هست یا خیر ؟ حتی بهترین دوره های آموزشی هم برای همه مناسب نیستند و این یک واقعیت است. اگر هدف شما شرکت در آزمون های بین المللی مانند آیلتس ( IELTS ) ، تافل ( TOEFL ) یا پی تی ای ( PTE ) است ، این دوره مناسب شما نیست. اگر هدف شما یادگیری مکالمات تجاری و بازرگانی است این دوره برای شما هم چندان مناسب نیست چرا که گزینه های بهتری به نسبت این دوره  در دسترس است. اگر هدف شما از شرکت در این دوره افزایش مهارت نوشتاری ( Writing ) است ، قطعا این دوره انتظارات شما را برآورده نخواهد کرد. اما اگر برای برقراری ارتباط با انگلیسی زبان ها و افراد بومی و زندگی در کشورهای انگلیسی زبان و … قصد فراگیری زبان انگلیسی را دارید ، جای درستی حضور دارید و این دوره یکی از بهترین گزینه هایی است که می توانید به آن دسترسی داشته باشید. در طراحی این دوره از بهترین منابع آموزشی که پس از دو سال تحقیق مداوم به دست آمده است کمک گرفته ام. دو مدرس با تجربه ی بریتانیایی تمام محتوای آموزشی را بررسی کرده و از صحت مطالب آن اطمینان صد در صدی وجود دارد و ده ها مزیت دیگر که در توضیحات دوره می توانید مطالعه کنید. اما اگر کوچک ترین تردیدی برای خرید دوره ها دارید یا مطمئن نیستید که این دوره همانی است که به دنبال آن می گشتید می توانید مستقیما با من ارتباط برقرار کرده و سوالات خود را مطرح کنید. قطعا اگر این دوره برای شما مناسب نباشد بدون هیچ اما و اگری شما را از خرید آن منصرف خواهم کرد .

پیش نیاز این دوره چیست؟

اگر احساس می کنید که سطح متوسط و یا پیشرفته این دوره برای شما مناسب است پس نگران پیش نیاز نباشید. برای افرادی که قصد مطالعه از سطح مقدماتی را دارند اما آشنایی ابتدایی با زبان انگلیسی مورد نیاز است. شما باید با مبانی زبان انگلیسی آشنا باشید تا بتوانید از دروس ابتدایی این دوره استفاده کنید. دقت کنید که در آموزش استاندارد زبان انگلیسی مرحله ای تحت عنوان Absolute beginner وجود دارد که برای افرادی که مطلقا دانشی از زبان انگلیسی ندارند برگزار می شود و در این دوره نیازهای این گروه لحاظ نشده است. اگر احساس می کنید که در این مرحله قرار دارید به شما پیشنهاد می کنم این دوره را تهیه نکنید تا زمانی که دانش لازم و ابتدایی را کسب کنید. اما اگر از اطلاعات پایه ای بهره مند هستید ، مشکلی برای شروع آموزش از مرحله مقدماتی نخواهید داشت .

آیا این دوره محدودیت سنی دارد؟

تنها محدودیت سنی این دوره مخصوص کودکان است. آموزش به کودکان ( کمتر از ۱۰ سال ) نیازمند تخصص ویژه ایست که من هرگز نداشته و ندارم و در نتیجه در تهیه این دوره این گروه سنی را لحاظ نکرده ام. به غیر از کودکان محدودیتی برای گروه سنی خاصی وجود ندارد .

این دوره برای چه کسانی مناسب است؟

به طور مشخص این دوره برای افزایش مهارت های مکالمه تهیه شده است و کسانی که این هدف را دنبال می کنند مخاطبین این دوره هستند. کاملا طبیعی ست که اگر دانش خود در زمینه زبان انگلیسی را افزایش دهید در مهارت های دیگر مانند نوشتار هم پیشرفت خواهید کرد اما این مسائل هدف این دوره نیست و تمام تمرکز آن بر روی مطالعه مکالمات واقعی و بررسی آنها در موقعیت های مختلف است تا از این طریق بتواند دانش و اعتماد به نفس کافی برای برقراری ارتباط موثر با مخاطبان انگلیسی زبان را فراهم کند .

این دوره برای چه کسانی مناسب نیست؟

در وهله ی اول دانستن این نکته ضروری ست که این دوره به صورت خودآموز ( Self study ) آماده شده است و شرط پیشرفت به صورت خودآموز داشتن انگیزه ، نظم و انسجام کافی برای مطالعه و تمرین است؛ پس اگر کوچکترین تردیدی در داشتن این شرایط دارید پیشنهاد می کنم که وقت ، هزینه و انرژی خود را با خرید این دوره تلف نکنید. اما اگر برای یادگیری مصمم هستید باز هم به این موارد توجه کنید که این دوره برای آمادگی هیچ یکی از آزمون های بین المللی مانند آیلتس ( IELTS ) ، تافل ( TOEFL ) ، پی تی ای ( PTE ) یا هر آزمون دیگری مناسب نیست و اگرچه می تواند بر روی مهارت های گفتاری شما تاثیرگذار باشد اما به این منظور آمادگی در آزمون های بین المللی طراحی نشده است. علاوه بر آن این دوره برای افرادی که قصد تقویت مهارت های خود در انگلیسی تجاری و بازرگانی را دارند نیز گزینه ی مناسبی نخواهد بود چرا که با یک تحقیق ساده می توانید به گزینه های بهتری که به صورت تخصصی برای این منظور تهیه شده اند دسترسی پیدا کنید. مورد بعدی شامل افرادی ست که به قصد شرکت در کنکور یا آزمون های دانشگاهی این دوره را تهیه می کنند. به عنوان گردآورنده ی این مجموعه کمترین تجربه ای در آموزش زبان انگلیسی مخصوص کنکور ندارم و نمی دانم که چه مواردی برای یک داوطلب کنکور مورد نیاز است ، در نتیجه پیشنهاد نمی کنم که از این دوره برای این منظور استفاده کنید .

آیا این دوره پشتیبانی آموزشی دارد؟

بله ، پشتیبانی آموزشی برای این دوره در نظر گرفته شده است که از طریق گروه های آموزشی در دسترس خواهد بود. تمامی زبان آموزانی که در این دوره شرکت می کنند می توانند به مدت زمان یک سال از پشتیبانی آموزشی خصوصی (تک نفره) در کنار حضور در گروه های آموزشی در سطوح مختلف استفاده کنند.